Termomodernizacja szkół w Wielkich Radowiskach i ŁobdowieNa przygotowany projekt „Poprawa infrastruktury oświatowej w gminie Dębowa Łąka poprzez termomodernizację Szkół Podstawowych w miejscowościach Łobdowo i Wielkie Radowiska ” Gmina Dębowa Łąka uzyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 680.617,61 zł, co stanowi 75 % kosztów całego przedsięwzięcia.
W ramach projektu zmodernizowane zostaną elewacje budynków, instalacja centralnego ogrzewania oraz ocieplenie szkół, co przyczyni się do zmniejszenia wydatków na ogrzewanie i mniejszej emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Poprawi się również estetyka budynków.
Umowa zawarta na realizację w/w projektu pomiędzy Zarządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego a Gminą Dębowa Łąka podpisana została w dniu 31 grudnia 2010 r. Prace rozpoczną się wiosną i potrwają maksymalnie do 10 października 2011 r.
Więcej informacji o projekcie pod adresem: http://www.debowalaka.bip.net.pl/?a=1502 |






