NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Subscribe to Kanał NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
Zaktualizowano: 35 minut 29 sekund temu

"W Prawie i Sprawiedliwości rozpoczął się proces dezintegracji"

śr., 04/04/2018 - 23:15
Nie rozumiem oburzenia w PiS, prezydent wykrył w ustawie wady prawne i jego obowiązkiem było zareagować - stwierdził w "Kropce nad i" Marek Jakubiak, poseł Kukiz'15. Odniósł się na w ten sposób do weta prezydenta Andrzeja Dudy do tak zwanej ustawy degradacyjnej. - Dzisiaj w PiS następuje pozycjonowanie się na czas po Kaczyńskim - ocenił drugi gość programu, Michał Kamiński, poseł PSL-UED.

Sędzia Mitera: podpisałem się w trosce o sędziów w dramatycznej sytuacji

śr., 04/04/2018 - 22:46
Pod listem do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego podpisali się sędziowie, członkowie Krajowej Rady Sądownictwa - wyjaśniał w "Faktach po Faktach" sędzia Maciej Mitera. Autorzy listu zaapelowali o "niezwłoczne zwołanie posiedzenia plenarnego KRS". Jak dodał sędzia Mitera, on sam podpisał się w "trosce o pojedynczych sędziów" oraz "ogólny wymiar sprawiedliwości". Adwokat i były poseł SLD Ryszard Kalisz ocenił, że jeśli sędzia "podpisuje się pod listem, to musi mieć świadomość, że jego nazwisko stanie się publiczne".

Biały Dom: operacja w Syrii zmierza do szybkiego końca

śr., 04/04/2018 - 21:56
Tak zwane Państwo Islamskie (IS) zostało "niemal całkowicie zniszczone" w Syrii, więc operacja Stanów Zjednoczonych w tym kraju zmierza do "szybkiego końca" - poinformował w komunikacie Biały Dom. Nie podano jednak terminu, kiedy wojska miałyby zostać wycofane.

Rusza proces Kajetana P. Pierwsza rozprawa 28 maja

śr., 04/04/2018 - 20:45
Sąd wyznaczył trzy terminy rozpraw w sprawie Kajetana P. Pierwsza odbędzie się 28 maja w sądzie przy Kocjana na warszawskim Bemowie.

Wiosna się zadomawia. Pierwsze burze i nawet 23 stopnie

śr., 04/04/2018 - 19:59
Będzie ciepło, ale czekają nas przelotne opady deszczu. Możliwe są też pierwsze wiosenne burze.

Była więziona i gwałcona przez sześć dni. Ruszył proces

śr., 04/04/2018 - 18:14
Za uwięzienie we własnym mieszkaniu i wielokrotne gwałcenie 28-letniej mieszkanki Ostrzeszowa odpowiadają dwaj mężczyźni, których proces ruszył w środę przed Sądem Okręgowym w Kaliszu. Toczy się za zamkniętymi drzwiami.

"Konwój wstydu" rusza w Polskę. Na billboardach nagrody dla ministrów

śr., 04/04/2018 - 16:08
Mobilne billboardy z wizerunkami ministrów, którzy otrzymali wysokie nagrody finansowe, mają trafić do piątku do wszystkich okręgów wyborczych. Za happeningiem stoją politycy Platformy Obywatelskiej. - Chcemy, żeby Polacy zorientowali się precyzyjnie, że mają obok siebie w ramach okręgów wyborczych ludzi, którzy z budżetu państwa zrobili sobie źródło bardzo łatwych dochodów - podkreślał w środę Mariusz Witczak, poseł PO.

Sąd oddalił wniosek o otwarcie likwidacji Fundacji Książąt Czartoryskich

śr., 04/04/2018 - 15:08
Sąd oddalił wniosek o rozpoczęcie procesu likwidacji Fundacji Książąt Czartoryskich - poinformowała we wtorek rzeczniczka Sądu Okręgowego w Krakowie sędzia Beata Górszczyk. Postanowienie w tej sprawie zostało wydane 29 marca na posiedzeniu niejawnym.

Rosyjska Flota Bałtycka zaczęła ćwiczenia. Kawałek polskiej strefy zamknięty

śr., 04/04/2018 - 13:51
Zespół rosyjskich okrętów wyszedł w morze i rozpoczął ćwiczenia, na potrzeby których zamknięto część polskiej strefy odpowiedzialności na Morzu Bałtyckim. Nie sprecyzowano, co będą tam robić. Według rosyjskiego ministerstwa obrony, to ćwiczenia "według scenariusza K-2 zakładającego strzelania bojowe".

Trump na jednej konferencji o wspieraniu państw bałtyckich i relacjach z Putinem

śr., 04/04/2018 - 12:25
Prezydent USA Donald Trump zapewnił we wtorek troje przywódców państw bałtyckich odwiedzających Waszyngton o poparciu Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie podczas konferencji z przedstawicielami Litwy, Łotwy i Estonii stwierdził, że "czas pokaże", czy Władimir Putin jest przyjacielem czy wrogiem.

Zostawili Dominika z autyzmem na obcej klatce schodowej. Wyjaśnili, dlaczego i wyszli na wolność

śr., 04/04/2018 - 11:55
- Żal, no. Głupota robi swoje - powiedział dziennikarzom partner matki Dominika o porzuceniu chłopca. - Chciałem dla niego jak najlepiej, ale nie wyszło - mówił w drodze na przesłuchanie. Para mogła oddać chłopca jego babci, cały ośrodek pomocy ich o to błagał. Z nieznanych jednak powodów woleli zostawić go w obcej klatce schodowej. On i matka Dominika usłyszeli już zarzuty. Wyjaśnili, dlaczego to zrobili.

Porzucili w obcym bloku czteroletniego Dominika z autyzmem. "Ogólnie nam nie przeszkadzał"

śr., 04/04/2018 - 11:55
- Żal, no. Głupota robi swoje - powiedział dziennikarzom partner matki Dominika o porzuceniu chłopca. - Chciałem dla niego jak najlepiej, ale nie wyszło - mówił w drodze na przesłuchanie. Para mogła oddać chłopca jego babci, cały ośrodek pomocy ich o to błagał. Z nieznanych jednak powodów woleli zostawić go w obcej klatce schodowej.

"Kiedy to jej robili, byli w pełni poczytalni". Akt oskarżenia za piekło Moniki

śr., 04/04/2018 - 11:05
Łódzka prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, którzy w zeszłym roku przez 10 dni mieli przetrzymywać w mieszkaniu i brutalnie gwałcić 26-latkę. Kobieta, po uwolnieniu się trafiła do szpitala, w którym zmarła po trzech tygodniach.

Schetyna: rekomendacja Kazimierza Ujazdowskiego to szerszy pomysł

śr., 04/04/2018 - 10:32
Moja rekomendacja kandydatury Kazimierza Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia to dla Platformy Obywatelskiej szerszy pomysł, nie zamykający się na tym mieście - podkreśli w TVN24 Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO był gościem "Jeden na jeden" w TVN24.

Kłamał na temat kontaktów z "Osobą A". Pierwszy skazany w śledztwie Muellera

śr., 04/04/2018 - 07:30
Zięć jednego z najbogatszych ludzi w Rosji, Holender Alex van der Zwaan, został we wtorek skazany na 30 dni więzienia i 20 tysięcy dolarów kary za składanie fałszywych zeznań przed zespołem prokuratora Roberta Muellera w sprawie kontaktów z osobą ze sztabu wyborczego prezydenta USA Donalda Trumpa w czasie jego kampanii w 2016 roku.

Strzelanina w siedzibie firmy YouTube

śr., 04/04/2018 - 01:14
W siedzibie koncernu YouTube we wtorek padły strzały. Policja poinformowała, że w budynku znaleziono cztery osoby z ranami postrzałowymi, w tym jedną martwą. Nie żyje - jak sądzi policja - prawdopodobna sprawczyni ataku.

Putin u Erdogana. Dali sygnał do budowy już raz rozpoczętej trzy lata temu

wt., 04/03/2018 - 22:43
Władimir Putin rozpoczął ważną wizytę w Turcji. Został podjęty z honorami przez Recepa Erdogana, po czym obaj przywódcy dali symboliczny sygnał do rozpoczęcia budowy pierwszej tureckiej elektrowni jądrowej. Powstaje przy wydatnym udziale Rosjan i jest jedną z większych inwestycji łączących oba kraje.

Sokół 1000 z Muzeum Techniki skradziony. "Sprawę umorzono"

wt., 04/03/2018 - 19:46
Gdy ważyły się losy Muzeum Techniki, z kolekcji placówki skradziony został zabytkowy motocykl marki Sokół 1000. Policja zajęła się sprawą, władze placówki sprawdzały, czy nie trafił do kolekcjonerów, ale sprawców nie wykryto.

"Nie jest jeszcze za późno". Apel Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego

wt., 04/03/2018 - 16:17
"Apelujemy do przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej o wykazanie rzeczywistej woli przyjęcia rozwiązań, które nie naruszają zasady trójpodziału władzy, niezależności sądów, niezawisłości i nieusuwalności sędziów" - brzmi przyjęta we wtorek uchwała Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego. - Polska racja stanu wymaga kompromisu i podjęcia działań, które zniwelują negatywne skutki nowej ustawy o SN - powiedział sędzia Michał Laskowski po wtorkowym Zgromadzeniu.

Netanjahu zrywa umowę z ONZ. Izrael "z determinacją" będzie wydalać imigrantów

wt., 04/03/2018 - 16:13
Premier Izraela Benjamin Netanjahu ogłosił, że jego kraj zrywa porozumienie z ONZ w sprawie deportacji do kilku krajów zachodnich około 16 tys. afrykańskich migrantów przebywających w Izraelu. W poniedziałek umowa została zawieszona tuż po zawarciu.

Strony