TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Subscribe to Kanał TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
Zaktualizowano: 55 minut 34 sekundy temu

"Bumar z nim pracował pomimo jego przeszłości". Polska firma zbrojeniowa i "francuski oszust"

sob., 02/17/2018 - 22:02
Pierre Konrad D. to polsko-francuski biznesmen, który zrobił błyskawiczną karierę w największej państwowej firmie zbrojeniowej w Polsce. Nie przeszkodziły mu w tym podejrzenia o powiązania z francuską i rosyjską mafią. Jego wspólnik to były polski wiceminister obrony, który go przedstawiał innym wpływowym postaciom. Dziś D. jest podejrzewany o pranie brudnych pieniędzy, oszustwa podatkowe i - przede wszystkim - nielegalny handel bronią. Reportaż dziennikarzy: "Superwizjera" - Endy'ego Gęsiny-Torresa i "Newsweeka" - Wojciecha Cieśli.

Premier Izraela: wypowiedź Morawieckiego oburzająca

sob., 02/17/2018 - 21:49
Premier Izraela Benjamin Netanjahu za "oburzającą" uznał sobotnią wypowiedź Mateusza Morawieckiego. Polski premier, zapytany o zbrodnie popełnione podczas II wojny, stwierdził, że wśród "sprawców" byli także Żydzi. "Polski premier mówi jak zwyczajny negacjonista Holokaustu" – taką wypowiedź szefa izraelskiego rządu cytuje dziennik "Haaretz".

"To nie jest film o polskości, ale o emigracji"

sob., 02/17/2018 - 21:12
Zrobiłam "Pomiędzy słowami", ponieważ nie mogłam znaleźć takich filmów o imigracji, które pokazywały by kogoś, komu się udało, kto się zintegrował, zbudował sobie to życie - mówi reżyserka Urszula Antoniak. Film, przyjęty entuzjastycznie na kilku prestiżowych festiwalach, trafił do polskich kin.

Stoch: z łatwością znajduję słowa podziękowania

sob., 02/17/2018 - 19:59
- Po drugiej próbie wiedziałem, że oddałem dwa najlepsze skoki, jakie dziś mogłem, ale nie byłem pewien, czy to wystarczy - stwierdził na gorąco, po wywalczeniu trzeciego olimpijskiego złota, Kamil Stoch. Polak podkreślił też, że przed konkursem nie czuł wielkiej presji.

McMaster: dowody na ingerencję Rosjan są niepodważalne. Ławrow: to tylko gadanina

sob., 02/17/2018 - 18:49
Doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego H.R. McMaster oświadczył w sobotę na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, że dowody na ingerowanie przez Rosjan w wybory prezydenckie w USA są "niepodważalne". Dopóki nie zobaczymy faktów, wszystko inne to tylko gadanina - powiedział Siergiej Ławrow, szef rosyjskiej dyplomacji.

Złoty Stoch, kibice oszaleli

sob., 02/17/2018 - 17:45
Kamil Stoch został w Pjongczangu mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich. W konkursie na dużym obiekcie wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera i Norwega Roberta Johanssona. Kamera TVN24 przyglądała się radości kibiców w trzech miastach: w Zębie, gdzie wychował się Stoch, w Proszowicach, gdzie mieszka, oraz w Wiśle - rodzinnym mieście innej legendy skoków, Adama Małysza.

"Bardzo dobrze, że pan minister Brudziński jeszcze dodatkowo chce uciąć łeb tej hydrze"

sob., 02/17/2018 - 15:33
Szef MSWiA chce powołania specjalnego, międzyresortowego zespołu do walki między innymi z faszyzmem i nienawiścią na tle rasowym czy wyznaniowym. Joachim Brudziński zwrócił się już w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego.

"Próbował zgwałcić 94-latkę". Oberwał butelką z lekarstwem

sob., 02/17/2018 - 14:42
57-letni góral odpowie za próbę gwałtu. Mężczyzna, jak podaje policja, napastował 94-letnią matkę swojego kolegi. Kobieta jednak nie dała zrobić sobie krzywdy i uderzyła napastnika w głowę szklaną butelką z lekarstwem.

Mroźna przesyłka z północy. Pod koniec lutego będzie bardzo zimno

sob., 02/17/2018 - 14:24
Europejskie służby meteorologiczne od kilku dni zapowiadają rozbudowanie się układu wysokiego ciśnienia nad Rosją i Skandynawią. Ten układ będzie odpowiedzialny za napłynięcie do nas bardzo niskiej temperatury. Termometry wskażą dwucyfrowy mróz.

Czas na pierwszy medal. Stoch broni tytułu

sob., 02/17/2018 - 14:21
Tydzień temu się nie udało, wtedy przeszkadzał wiatr. W Pjongczangu czas na dużą skocznię. Trzymamy kciuki za polskich skoczków.

"Zgwałcę cię, zabiję, a twoje dzieci sprzedam". Tak groził sędzi

sob., 02/17/2018 - 14:15
Sędzia z Człuchowa skazała Tomasza G. na więzienie, a ten wysłał jej list. Napisał w nim, że sędzię zgwałci, zabije, a jej "dzieci sprzeda do burdelu". Sąd Rejonowy w Tucholi skazał go za to na 10 miesięcy. Mężczyzna wyjdzie na wolność za rok.

Morawiecki w Monachium o Europie: musimy pilnować swojego własnego bezpieczeństwa

sob., 02/17/2018 - 14:07
Dla mnie silniejsza Europa oznacza Europę z lepszym sektorem obronnym, z lepszą współpracą w tym sektorze i z większą ochroną granic - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

Setki dzieci zginęły w podróży do lepszego świata. Połowa na Morzu Śródziemnym

sob., 02/17/2018 - 09:35
Ponad 1300 dzieci, które emigrowały w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia lub w ucieczce przed prześladowaniami i głodem, straciło życie od 2014 roku. Połowa z nich przy próbie przeprawy przez Morze Śródziemne - stwierdza ogłoszony w piątek w Genewie raport Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji.

Stołeczny sąd ma nowych wiceprezesów. Przyszli prosto z ministerstwa

sob., 02/17/2018 - 09:20
Minister sprawiedliwości powołał w piątek na wiceprezesów Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy swoich dotychczasowych współpracowników: sędziego Stanisława Zduna i sędzię Aleksandrę Ziółkowską-Majkowską.

Stołeczny sąd ma nowych wiceprezesów. Przyszli prosto z ministerstwa

sob., 02/17/2018 - 09:20
Minister sprawiedliwości powołał w piątek na wiceprezesów Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy swoich dotychczasowych współpracowników: sędziego Stanisława Zduna i sędzię Aleksandrę Ziółkowską-Majkowską.

Stoch znów to zrobił! Ma trzeci olimpijski tytuł

sob., 02/17/2018 - 09:09
Tydzień z igrzyskami za nami. Mamy wreszcie pierwszy upragniony medal. Znów zadbał o to fenomenalny Kamil Stoch. To - bez wątpienia - największe wydarzenie soboty w Pjongczangu.

"Pełni rolę nieformalnego władcy". Jak senator Kogut budował wpływy

sob., 02/17/2018 - 09:02
Senator Stanisław Kogut zrzekł się immunitetu, ale zgodę na jego zatrzymanie musiał wyrazić Senat. Koledzy z PiS-u i opozycji obronili go przed aresztowaniem. Mimo że zarzuty prokuratury brzmią poważnie. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Prognoza pogody na dziś: słońce będzie chować się za chmurami. Miejscami popada śnieg.

sob., 02/17/2018 - 08:30
W sobotę w ciągu dnia temperatura maksymalna nie spadnie poniżej zera stopni. Choć słońce pozostanie za chmurami, to będzie przeważnie pogodnie. W niektórych regionach spadnie śnieg.

Petru zapowiada nowy projekt polityczny. "Jeśli Nowoczesna stopi się z PO"

pt., 02/16/2018 - 23:00
Gdyby Nowoczesna miała zniknąć lub miałaby być wchłonięta przez Platformę, to byłaby moja osobista porażka - podkreślił Ryszard Petru pytany o przyszłość swojego ugrupowania. Gość "Piaskiem po oczach" w TVN24 nie wykluczył jednocześnie utworzenia nowego projektu politycznego, do którego mieliby wejść jego stronnicy z Nowoczesnej.

"Spisek mający na celu oszukanie USA". Rosjanie oskarżeni

pt., 02/16/2018 - 21:52
Wielka ława przysięgłych postawiła w stan oskarżenia 13 Rosjan w związku z ingerencją w wybory prezydenckie w 2016 roku - poinformowała federalna agencja śledcza U.S. Office of Special Counsel (OSC). Oskarżono w tej sprawie również trzy inne rosyjskie podmioty.

Strony