bip-logo

Budowa placów zabaw w Gminie Dębowa Łąka

Gmina Dębowa Łąka pozyskała dofinansowanie na budowę placów zabaw!

Gmina Dębowa Łąka podpisała umowę o przyznaniu pomocy w wysokości 302 076,00 zł na realizację operacji pn. „Budowa placów zabaw w Gminie Dębowa Łąka”.

Operacja realizowana jest w ramach interwencji I.13.1 LEADER – Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność, komponent wdrażania LSR, w zakresie „Poprawa dostępu do małej infrastruktury publicznej”.

Całkowita wartość operacji wynosi 500 457,74 zł.

W ramach operacji powstaną cztery nowe place zabaw w miejscowościach:

– Kurkocin

– Małe Pułkowo

– Lipnica

– Niedźwiedź

Na placach zabaw zamontowane zostaną m.in.:

– zestawy zabawowe,

– huśtawki pojedyncze i typu „bocianie gniazdo”,

– huśtawki ważki,

– bujaki sprężynowe,

– piaskownice,

– ławki i kosze na odpady,

– stojaki rowerowe,

– ogrodzenia.

Celem realizowanej operacji jest poprawa dostępu oraz zwiększenie bezpieczeństwa infrastruktury rekreacyjnej na terenie Gminy Dębowa Łąka. Inwestycja będzie służyć zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym gminę turystom, przyczyniając się do rozwoju społecznego, integracji mieszkańców oraz promowania aktywnego i zdrowego stylu życia.

Nowo powstała infrastruktura będzie ogólnodostępna i w pełni dostępna dla wszystkich zainteresowanych użytkowników.

Dzięki tej inwestycji powstaną nowoczesne i bezpieczne miejsca do zabawy, rekreacji oraz wspólnego spędzania czasu dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Operacja dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Przejdź do treści