bip-logo

Akcja składania zeznań rocznych za 2023r. za pomocą usługi twój e-PIT.

Twój e-PIT to usługa, udostępniona w serwisie e-Urząd Skarbowy.

Od 15 lutego do końca kwietnia  będzie można korzystać z uzupełnionych formularzy PIT przygotowanych na podstawie danych, które posiada Krajowa Administracja Skarbowa za poprzedzający rok podatkowy.

Skorzystanie z usługi Twój e-PIT nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania ani aplikacji. Wystarczy komputer lub inne urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

Przy wykorzystaniu usługi Twój e-PIT  można w łatwy sposób wywiązać się z obowiązku rozliczenia się z urzędem skarbowym.

Informacje na temat rozliczenia przy wykorzystaniu usługi znajdują się na stronie: podatki.gov.pl w zakładce Twoj e-PIT.

W tym roku wprowadzono:

  • nowy formularz PIT-36L dla osób, które rozliczają się podatkiem liniowym;
  • w zeznaniu PIT-28 dodano funkcjonalności i załączniki niezbędne do rozliczenia działalności gospodarczej;
  • w zeznaniu  PIT-36 dodano funkcjonalności i załączniki niezbędne do rozliczenia działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej w postaci kreatora, który w krokach wskaże podatnikowi co powinien uzupełnić.

Z uwagi na to, że  Krajowa Administracja Skarbowa nie posiada informacji o przychodach, kosztach uzyskania przychodów, należnych zaliczkach na podatek, a także o ulgach i odliczeniach, podatnik będzie je musiał uzupełnić samodzielnie. Nie pozostawiono go jednak bez wsparcia – zbudowano narzędzie w postaci kreatora, które krok po kroku będzie prowadziło podatnika w uzupełnianiu przychodów, kosztów uzyskania przychodów czy należnych zaliczkach. Natomiast w kwestii ulg i odliczeń usługa w sposób zbliżony do tego z lat poprzednich będzie umożliwiła ich dodanie poprzez edycję tej sekcji.

Skip to content