bip-logo

e-Szkoła

Ogłoszenie przekazane – Urząd Marszałkowski woj. kujawsko-pomorskiego

W tym tygodniu z naszą e-Szkołą odwiedzimy m.in. Muzeum Etnograficzne we Włocławku i Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, poznamy najciekawsze zakątki Torunia, nauczymy się sentencji łacińskich, w Unisławiu zagramy w palanta (powiat chełmiński). Wszystkie zajęcia nadajemy online, zachęcamy do oglądania.

Proponujemy różnorodne, ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio. Z kamerą pojawiamy się m.in. w muzeach, parkach krajobrazowych, astrobazach i instytucjach kultury – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dzisiejsze (4 sierpnia) spotkanie z e-Szkołą rozpoczynamy od warsztatów poświęconych tradycyjnym angielskim potrawom i kulturze Wielkiej Brytanii. Zapraszamy też na opowieść o dawnych przyborach szkolnych. Zajęcia poprowadzi Iwona Skowron z Muzeum Oświaty i Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy. W programie także zajęcia z łaciny. Widzowie dowiedzą się, kiedy powstał ten język, kiedy i gdzie był używany i jak dziś możemy wykorzystywać jego znajomość.

W środę (5 sierpnia) polecamy rozmowę z członkami wspólnoty duchowej Bacówka działającej przy parafii ojców redemptorystów w Toruniu. Studenci opowiedzą o swojej misji i stowarzyszeniu. Zapraszamy też m.in. na warsztaty graficzne z Adamem Zaporą z Muzeum Etnograficznego we Włocławku i cotygodniowe zajęcia z jogi.

„Żyjesz czy wegetujesz?” – na te pytania pomogą znaleźć odpowiedź ojciec Maciej Ziębiec i Ewa Łuczak, którzy rozmawiać będą o współczesnym chrześcijaństwie. Tego dnia polecamy też zajęcia z języka angielskiego, w trakcie których dowiecie się, gdzie w internecie szukać filmów i materiałów pomocnych w nauce języka. Zajęcia wychowania fizycznego będą zaproszeniem do gry w palanta. Zabawa jest propozycją aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu dla całej rodziny.

Piątkowe (7 sierpnia) zajęcia w e-Szkole to m.in. warsztaty poświęcone książkom, które inspirują i mają wpływ na nasze życie. Para przewodników Dominika i Krzysztof Jastrzębscy zabiorą w podróż po Toruniu, opowiedzą o najciekawszych zabytkach miasta. W programie także warsztaty poświęcone grom i zabawom z lat młodości naszych rodziców i dziadków. Na zakończenie Jerzy Lewic, kustosz Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, opowie historię Enigmy, słynnej maszyny szyfrującej.

  • Plan spotkań w bieżącym tygodniu w załaczniku.

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Czytaj także:

Zapraszamy do pobrania zdjęć z wakacyjnych zajęć w e-Szkole:

https://drive.kujawsko-pomorskie.pl/index.php/s/zzpz3ocm22ZiKtl

Pod tym samym linkiem zamieszczamy wszystkie upubliczniane przez nas zdjęcia z różnych wydarzeń – co nam, jak i Wam, ułatwi pracę. Znajdziecie tam też zasady korzystania ze zdjęć.

Skip to content