bip-logo

Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to symbol walki o wolność, wiary, miłości i zwycięstwa. Jak co roku w gminie Dębowa Łąka uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości rozpoczęto montażem słowno – muzycznym przygotowanym przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dębowej Łące po którym odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny. Zebrane delegacje złożyły biało – czerwone wiązanki kwiatów i znicze pod Pomnikiem ku Czci Odzyskania Niepodległości w Dębowej Łące.

Przy urzędzie gminy odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, który został zakupiony w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Celem projektu było uhonorowanie poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, a także zachęcenie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Pomysł zrodził się w rocznicę zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku.

W uroczystości licznie uczestniczyli Mieszkańcy Gminy Dębowa Łąka oraz przedstawiciele władz gminy na czele z Wójtem Stanisławem Szarowskim.

Po uroczystościach Gminnych, Wójt Gminy Stanisław Szarowski wraz z Zastępcą Wójta Mateuszem Rutkowskim, wzięli udział w powiatowych obchodach Święta Niepodległości w Wąbrzeźnie.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.

Msza święta

Msza święta
Złożenie kwiatów pod pomnikiem
Złożenie kwiatów pod pomnikiem
Harcerze podczas warty
Uroczyste wciągnięcie flagi państwowej
Skip to content