bip-logo

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Dzień 11 listopada jest szczególnym dniem w historii naszej Ojczyzny. W tym oto dniu Polska po ponad 100 letniej niewoli odzyskała Niepodległość. Zatem jest to wyjątkowe Święto dla Polski i dla wszystkich Polaków.

W tym dniu Wójt Gminy Dębowa Łąka Stanisław Szarowski wraz ze swoim Zastępcą Mateuszem Rutkowskim oraz Przewodniczący Rady Gminy Jan Maciejewski i Sekretarz Gminy Anną Łęgowską złożyli wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości w Dębowej Łące. Na Pomniku umieszczone zostały znamienne słowa: „Nie damy ziemi skąd nasz ród”, które są również zapisane w sercu każdego Polaka Patrioty.

W Kościele Parafialnym w Dębowej Łące została odprawiona msza w intencji Ojczyzny połączona z montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Dębowej Łące.

Po złożeniu wiązanek Wójt Stanisław Szarowski wraz z pozostałymi osobami udali się na obchody Święta Niepodległości do Wielkich Radowisk. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny odprawioną przez księdza proboszcza Wiesława Michlewicza. Po mszy św. odbył się pochód prowadzony przez OSP z W. Radowisk do świetlicy wiejskiej.

Uroczystość została przygotowana przez Stowarzyszenie „Zgodni w Działaniu”, którego Prezesem jest Ewa Przedpełska – Dyrektor Szkoły w Wielkich Radowiskach. Współorganizatorami byli również KGW oraz OSP z Wielkich Radowisk.

Na tę okoliczność przygotowana została wystawa fotograficzna pt. „Historia naszej okolicy”. Zdjęcia zostały zrobione przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wielkich Radowiskach. Dzięki współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowej Łące Filia Wielkie Radowiska z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wąbrzeźnie wypożyczono wiele eksponatów – książek, zdjęć, czasopism i itp. przybliżających lata międzywojenne. Podczas uroczystości uczniowie śpiewali utwory patriotyczne zachęcając gości do wspólnego śpiewania.

Panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkich Radowiskach przygotowały dla zebranych gości słodki poczęstunek oraz pyszny bigos z kiełbaską z grilla.

Na koniec, Prezes stowarzyszenia Ewa Przedpełska oraz Wójt gminy Stanisław Szarowski, podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej pięknej i doniosłej uroczystości.

Wójt Gminy Stanisław Szarowski po uroczystości w Wielkich Radowiskach na zaproszenie Stowarzyszenia Michałowe udał się do świetlicy wiejskiej w Lipnicy gdzie przedstawiony został program artystyczny przygotowany przez młodzież ze Szkoły Podstawowej w Gałczewie, następnie Pan Wójt skorzystał z zaproszenia Wojewody Kujawsko – Pomorskiego i wziął udział w Wojewódzkich Obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się w Bydgoszczy.

Zastępca Wójta wraz z Przewodniczącym Rady Gminy wzięli udział w obchodach zorganizowanych przez Powiat Wąbrzeski i dokonali złożenia kwiatów pod tablicą Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”  oraz pod pomnikiem na Placu Jana Pawła II w Wąbrzeźnie.

Pomnik w Dębowej Łące
Pomnik w Dębowej Łące
Msza święta w kościele w Wielkich Radowiskach
Msza święta w kościele w Wielkich Radowiskach
Przemówienie Wójta Gminy Dębowa Łąka
Przemówienie Wójta Gminy Dębowa Łąka
Przemówienie Dyrektor Szkoły w WIelkich Radowiskach
Przemówienie Dyrektor Szkoły w Wielkich Radowiskach
Wystawa fotograficzna cz.1
Wystawcza fotograficzna cz.1
Wystawa fotograficzna cz.2
Wystawa fotograficzna cz.2
Wystawa literatury
Wystawa literatury
Uroczystości na placu Jana Pawła II ( zdjęcie dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Wąbrzeźno )
Uroczystości na placu Jana Pawła II ( zdjęcie dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Wąbrzeźno )
Złożenie kwiatów pod tablicą "Sokoła" ( zdjęcie dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Wąbrzeźno )
Złożenie kwiatów pod tablicą „Sokoła” ( zdjęcie dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Wąbrzeźno )
Złożenie kwiatów pod pomnikiem na placu Jana Pawła II w Wąbrzeźnie ( zdjęcie dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Wąbrzeźno )
Złożenie kwiatów pod pomnikiem na placu Jana Pawła II w Wąbrzeźnie ( zdjęcie dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Wąbrzeźno )
Skip to content