bip-logo

Święto Niepodległości – 11 listopada

11 listopada, czyli Święto Niepodległości, to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w roku. W 2023 roku obchodzimy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jako Naród przeżyliśmy wiele okupacji, zaborów ale w 1918 r. nasza Ojczyzna uzyskała niepodległość.

Z tej okazji w Kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Dębowej Łące odbyła się Msza w intencji Ojczyzny.

Po Mszy św. delegacje Władz Gminy, Sołectw, Straży Pożarnych, Dyrektorzy Szkół oraz KGW w Dębowej Łące złożyły wiązanki pod Pomnikiem Niepodległości, który jest zlokalizowany nieopodal Kościoła.

Po złożeniu kwiatów zebrani udali się do Szkoły Podstawowej gdzie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dębowej Łące przedstawili montaż słowno – muzyczny. Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli przygotowali również układ taneczny, który zebrał bardzo duże brawa. Uczniowie śpiewali pieśni z tego okresu.

Po zakończeniu części oficjalnej na zaproszenie pana Stanisława Szarowskiego – Wójta Gminy Dębowa Łąka wszyscy zebrani udali się na poczęstunek. Rogaliki marcińskie oraz inne wypieki smakowały wszystkim Gośćcom.

Dzień 11 listopada jest jednym z najważniejszych dni w trudnej historii naszego kraju. Nie zapominajmy, że dzięki ukochaniu Ojczyzny i ogromnej woli walki naszych Przodków możemy dziś mieszkać w wolnej Polsce.

Skip to content